סקס גם בגיל השלישי

מספר מילים

305

קטגוריה: המלצות סקס

סקס גם בגיל השלישי

המלצות סקס - סקס גם בגיל השלישי

אנו נוטים לחשוב על סקס כעל פעילות של הדור הצעיר, אך המחקרים מראים כי פעילות מינית טובה בכל גיל. סקס תורם לבריאות הפיזית והנפשית. אך יחד עם זאת איננו יכולים להיות אדישים לכך כי בגיל השלישי קיימים קשיים שונים הפוגעים ביחסי המין התקינים. אך שלא יהיו לכם ספקות, רבים מהמבקרים בדירות דיסקרטיות בחיפה הם גברים בגיל השלישי.

מיניות חשובה בכל גיל ואינה נעלמת עם הזקנה. בניגוד לסטראוטיפים גם אנשים מבוגרים זקוקים לאהבה ומערכות יחסים אינטימיות. אך כדאי להבין כי מיניות ואינטימיות אינה מתבטאת דווקא ביחסי מין וחדירה.

מה מפריע ליחסי מין בגיל השלישי

גם גברים וגם נשים סובלים מהפרעות בתפקוד המיני. בעיות המתחילות להתעורר כבר בגילאי 40-50. אצל הגברים הבעיה השכיחה ביותר היא אין אונות. ישנן סיבות שונות לבעיה, כמו למשל בעיית הסכרת, אך גם בעיות אחרות. חשוב לדעת כי ישנם טיפולים שיכולים לעזור, אך חשוב לפנות לאורולוג ולהבין מה גורם לבעיה.

ומה לגבי הנשים? הנשים עוברות שינויים הורמונליים, בעיקר ירידה ברמות האסטרוגן. הירידה בהורמון גורמת ליובש בנרתיק, דבר המוביל לכאבים בעת קיום יחסי המין.

גם נשים וגם גברים יכולים לחוות פגיעה בחשק המיני.

זה לא רק הפיזיולוגיה האנושית

אנו נוטים לחשוב שהפגיעה ביחסי היא אך ורק תוצאה של שינויים פיזיולוגיים טבעיים בגוף האדם, אך גם אלמנטים נפשיים יכולים להשפיע לרעה על הפעילות המינית בגיל מבוגר.

זוגות רבים חווים ירידה בחשק המיני הנובעת מכך שהם נמצאים במערכת יחסים ארוכת שנים. גם אם מערכת היחסים תקינה, באופן טבעי ישנה ירידה של החשק במהלך השנים. בני הזוג צריכים לעבוד קשה על מנת לשמר את החשק המיני, עליהם תמיד לחדש וליצור עניין. רצוי לא להגיע למצב של הפסקה מוחלטת של הפעילות המינית, יהיה מאתגר מאוד לשקם מצב שכזה.

סיבה נוספת יכולה להיות פטירה של בני זוג, דבר שיכול להתרחש בגיל מבוגר. אלו שעברו פטירה של בני זוג מתקשים לבסס קשר זוגי מחדש.

עוד דבר שחשוב לזכור הוא שהאנשים שנמצאים היום בגיל מבוגר לא נחשפו לחינוך מיני כפי שנחשף אליו הדור הצעיר. הם סובלים מהרבה חוסר מודעות בנושא.

thatladydoctor

ליידי דוקטור - עוד מאמרים בשבילך

האנטומיה הגברית: הבנת מורכבות הזקפה

המלצות סקס

האנטומיה הגברית: הבנת מורכבות הזקפה המלצות סקס - האנטומיה הגברית: הבנת מורכבות הזקפה
thatladydoctor

זקפה היא מונח המשמש לעתים קרובות כדי להתייחס להגדלה והתקשות של הפין הגברי. זהו היבט קריטי של בריאות מינית גברית וממלא תפקיד חיוני ביחסי מין ורבייה. עם זאת, למרות שכיחותו וחשיבותו, לאנשים רבים עדיין יש…

לחקור את העולם השנוי במחלוקת של נערות ליווי: הבנת ההיסטוריה, הסטריאוטיפים והמציאות

המלצות סקס

לחקור את העולם השנוי במחלוקת של נערות ליווי: הבנת ההיסטוריה, הסטריאוטיפים והמציאות המלצות סקס - לחקור את העולם השנוי במחלוקת של נערות ליווי: הבנת ההיסטוריה, הסטריאוטיפים והמציאות
thatladydoctor

כשמדובר בתעשיית המין, אחד המקצועות השנויים ביותר במחלוקת וסטיגמות הוא זה של נערת ליווי. נשים אלה, המקבלות תשלום עבור חברתן ושירותיהן, היו מושא לוויכוחים אינסופיים, שיפוטים מוסריים וסטריאוטיפים. עם זאת, המציאות של המקצוע שלהם הוא…

גלו את העיר התוססת תל אביב בישראל

המלצות סקס

גלו את העיר התוססת תל אביב בישראל המלצות סקס - גלו את העיר התוססת תל אביב בישראל
thatladydoctor

תל אביב, הידועה גם בשם "העיר שלא ישנה לעולם", היא מטרופולין שוקק הממוקם על חוף הים התיכון של ישראל. זוהי העיר השנייה המאוכלסת ביותר במדינה, אחרי ירושלים, ומכונה לעתים קרובות המרכז התרבותי, הכלכלי והטכנולוגי של…