סקס גם בגיל השלישי

מספר מילים

305

קטגוריה: המלצות סקס

סקס גם בגיל השלישי

המלצות סקס - סקס גם בגיל השלישי

אנו נוטים לחשוב על סקס כעל פעילות של הדור הצעיר, אך המחקרים מראים כי פעילות מינית טובה בכל גיל. סקס תורם לבריאות הפיזית והנפשית. אך יחד עם זאת איננו יכולים להיות אדישים לכך כי בגיל השלישי קיימים קשיים שונים הפוגעים ביחסי המין התקינים. אך שלא יהיו לכם ספקות, רבים מהמבקרים בדירות דיסקרטיות בחיפה הם גברים בגיל השלישי.

מיניות חשובה בכל גיל ואינה נעלמת עם הזקנה. בניגוד לסטראוטיפים גם אנשים מבוגרים זקוקים לאהבה ומערכות יחסים אינטימיות. אך כדאי להבין כי מיניות ואינטימיות אינה מתבטאת דווקא ביחסי מין וחדירה.

מה מפריע ליחסי מין בגיל השלישי

גם גברים וגם נשים סובלים מהפרעות בתפקוד המיני. בעיות המתחילות להתעורר כבר בגילאי 40-50. אצל הגברים הבעיה השכיחה ביותר היא אין אונות. ישנן סיבות שונות לבעיה, כמו למשל בעיית הסכרת, אך גם בעיות אחרות. חשוב לדעת כי ישנם טיפולים שיכולים לעזור, אך חשוב לפנות לאורולוג ולהבין מה גורם לבעיה.

ומה לגבי הנשים? הנשים עוברות שינויים הורמונליים, בעיקר ירידה ברמות האסטרוגן. הירידה בהורמון גורמת ליובש בנרתיק, דבר המוביל לכאבים בעת קיום יחסי המין.

גם נשים וגם גברים יכולים לחוות פגיעה בחשק המיני.

זה לא רק הפיזיולוגיה האנושית

אנו נוטים לחשוב שהפגיעה ביחסי היא אך ורק תוצאה של שינויים פיזיולוגיים טבעיים בגוף האדם, אך גם אלמנטים נפשיים יכולים להשפיע לרעה על הפעילות המינית בגיל מבוגר.

זוגות רבים חווים ירידה בחשק המיני הנובעת מכך שהם נמצאים במערכת יחסים ארוכת שנים. גם אם מערכת היחסים תקינה, באופן טבעי ישנה ירידה של החשק במהלך השנים. בני הזוג צריכים לעבוד קשה על מנת לשמר את החשק המיני, עליהם תמיד לחדש וליצור עניין. רצוי לא להגיע למצב של הפסקה מוחלטת של הפעילות המינית, יהיה מאתגר מאוד לשקם מצב שכזה.

סיבה נוספת יכולה להיות פטירה של בני זוג, דבר שיכול להתרחש בגיל מבוגר. אלו שעברו פטירה של בני זוג מתקשים לבסס קשר זוגי מחדש.

עוד דבר שחשוב לזכור הוא שהאנשים שנמצאים היום בגיל מבוגר לא נחשפו לחינוך מיני כפי שנחשף אליו הדור הצעיר. הם סובלים מהרבה חוסר מודעות בנושא.

thatladydoctor

ליידי דוקטור - עוד מאמרים בשבילך

לחוות את הקסם התוסס של העיר תל אביב בישראל

המלצות סקס

לחוות את הקסם התוסס של העיר תל אביב בישראל המלצות סקס - לחוות את הקסם התוסס של העיר תל אביב בישראל
thatladydoctor

ממוקמת על חוף הים התיכון, תל אביב היא עיר דינמית וקוסמופוליטית המשלבת שילוב ייחודי של קסם מזרח תיכוני והשפעות מודרניות. תל אביב, המכונה לעתים קרובות "העיר שלא ישנה לעולם", היא מטרופולין תוסס ושוקק שיש לו…

המחלוקת סביב נערות הליווי: מבט מקרוב על המקצוע העתיק בעולם

המלצות סקס

המחלוקת סביב נערות הליווי: מבט מקרוב על המקצוע העתיק בעולם המלצות סקס - המחלוקת סביב נערות הליווי: מבט מקרוב על המקצוע העתיק בעולם
thatladydoctor

נערות ליווי, הידועות גם בשם נערות ליווי, הן נשים המספקות חברות ושירותים אינטימיים בתמורה לפיצוי כספי. מקצוע זה קיים כבר מאות שנים, שראשיתו בימי יוון העתיקה ורומא. עם זאת, למרות ההיסטוריה הארוכה שלה, נערות ליווי…

אמנות החושניות: הצצה לעולמן של החשפניות

המלצות סקס

אמנות החושניות: הצצה לעולמן של החשפניות המלצות סקס - אמנות החושניות: הצצה לעולמן של החשפניות
thatladydoctor

כששומעים את המילה "חשפניות", תמונות רבות ושונות עולות בראש. חלקם עשויים לחשוב עליהם כעל אנשים המתפרנסים מהסרת בגדיהם במועדון אפלולי, בעוד שאחרים עשויים לראות בהם טאבו ומפוקפק מבחינה מוסרית. עם זאת, חשפניות הן הרבה יותר…