זנות והיסטוריה של דירות דיסקרטיות

מספר מילים

438

קטגוריה: המלצות סקס

זנות והיסטוריה של דירות דיסקרטיות

המלצות סקס - זנות והיסטוריה של דירות דיסקרטיות

מאז ימי קדם, זנות נהוגה ברחבי העולם כצורה לגיטימית של מסחר. למרות שחוקיותה השתנתה במשך מאות שנים ובמדינות שונות, הזנות עצמה אינה מושג חדש. למעשה, תרבויות מסוימות מעריצות אותו כצורה של עבודת קודש. למרות שזה נתפס כגורם חיובי ושלילי בחברה, אחד ההיבטים המתמשכים של זנות הוא הדירה הדיסקרטית, מוסד עסקי שתוכנן במיוחד כדי להקל על סחר המין. מכיוון שהזנות קיימת כבר מאות שנים, ההיסטוריה של הדירות הדיסקרטיות ארוכה באותה מידה.

מבחינה היסטורית, דירות דיסקרטיות הוקמו לראשונה כבר באלף השביעי לפני הספירה. בחורבות שנמצאו במסופוטמיה היו רישומים של מלכי שומר המורים על בניית מבנים מיוחדים המכונים "הארלוטים הקדושים" – מבנים המיועדים במיוחד למקצוע הזנות. מאוחר יותר, ביוון העתיקה, אחד מרובעי האור האדום הגדולים ביותר המכונה 'בתים אדומים' היה ממוקם בפיראוס. גם ברומא העתיקה, הלופנאר של פומפיי היה דירה דיסקרטית ידוע לשמצה שהכיל כעשרה חדרים שפעלו כעסק.

בימי הביניים ניהלה הכנסייה הקתולית מערכת יחסים מוזרה וסותרת עם זנות. למרות ההתייחסות אליו כחטא, דירות דיסקרטיות היו נסבלים באזורים מסוימים, אם כי המנהג זכה לגינוי נרחב. ערים מסוימות אף הנפיקו "רישיונות מיוחדים לדירות דיסקרטיות מימי הביניים" שאפשרו לדירות דיסקרטיות לפתוח את עסקיהם בתמורה לתשלומים או תרומות לכנסייה. בלונדון הוקמו אזורים מיוחדים הידועים בשם "תבשילים" כדי למנוע שידולים והתנהגות לא מסודרת. מאוחר יותר, המדינות הפרוטסטנטיות שמרו אזורים מיוחדים אלה למקצוע הזנות, אם כי שונים ממחוזות האור האדום של הכנסייה הקתולית.

במאות ה -16 עד ה -18, הכלכלה של רוב מדינות אירופה חוותה צמיחה אקספוננציאלית, אשר הגדילה את הביקוש לדירות דיסקרטיות בערים רבות. עסקים כמו "maisons de tolérance" הצרפתי, "casa de lenocinio" הספרדי ו"bagnios" האנגלי זכו להצלחה והציעו תעסוקה לעשרות אלפי נשים. למרות לחצים חברתיים ומשפטיים, דירות דיסקרטיות שרדו והתקיימו כמגזר עסקי מרכזי באירופה במשך מאות שנים.

כיום, חוקיות הזנות משתנה ממדינה למדינה, כאשר חלק מתחומי השיפוט אוסרים אותה על הסף ואחרים מחוקקים חוקים המסדירים את המקצוע. אחת המדינות הראשונות שהפכו את הזנות לחוקית לחלוטין הייתה הונג קונג בשנת 1844, כאשר הממשלה הבריטית באותה תקופה הכריזה על הזנות כחוקית. מאז, המנהג התקבל בכמה מדינות, כולל תאילנד, לאוס, קמבודיה וגרמניה. בארצות הברית, הרגולציה על זנות נופלת לעתים קרובות תחת רגולציה מדינתית, כאשר נבאדה היא החריגה היחידה. בנבאדה, הזנות חוקית רק בשל יחסה המסביר פנים לפעילויות "מרושעות"; עם זאת, דירות דיסקרטיות מוגבלים במידה רבה למחוזות כפריים ונדחקים לתפקיד של מתן שירותי מין ללקוחות בסביבה בטוחה ומאורגנת.

עבור חלקם, דירות דיסקרטיות מייצגים שריד מהעבר – שריד לתקופה שבה עסקי מין ממוסחרים היו נפוצים ומקובלים יותר. עבור אחרים, הם נתפסים כמקום מנוחתו האחרון של המקצוע העתיק ביותר בעולם – מקום שבו עובדות מין יכולות להיות בטוחות בידיעה שיתייחסו אליהן בכבוד ובכבוד. תהא אשר תהא דעתך, ההיסטוריה של הדירות הדיסקרטיות נמשכת עמוק אל תוך העבר: סימן, אולי, לכך שהזנות והעסקים הקשורים אליה ימשיכו להיות חלק נפוץ מחיינו במשך מאות שנים.

thatladydoctor

ליידי דוקטור - עוד מאמרים בשבילך

לחוות את הקסם התוסס של העיר תל אביב בישראל

המלצות סקס

לחוות את הקסם התוסס של העיר תל אביב בישראל המלצות סקס - לחוות את הקסם התוסס של העיר תל אביב בישראל
thatladydoctor

ממוקמת על חוף הים התיכון, תל אביב היא עיר דינמית וקוסמופוליטית המשלבת שילוב ייחודי של קסם מזרח תיכוני והשפעות מודרניות. תל אביב, המכונה לעתים קרובות "העיר שלא ישנה לעולם", היא מטרופולין תוסס ושוקק שיש לו…

המחלוקת סביב נערות הליווי: מבט מקרוב על המקצוע העתיק בעולם

המלצות סקס

המחלוקת סביב נערות הליווי: מבט מקרוב על המקצוע העתיק בעולם המלצות סקס - המחלוקת סביב נערות הליווי: מבט מקרוב על המקצוע העתיק בעולם
thatladydoctor

נערות ליווי, הידועות גם בשם נערות ליווי, הן נשים המספקות חברות ושירותים אינטימיים בתמורה לפיצוי כספי. מקצוע זה קיים כבר מאות שנים, שראשיתו בימי יוון העתיקה ורומא. עם זאת, למרות ההיסטוריה הארוכה שלה, נערות ליווי…

אמנות החושניות: הצצה לעולמן של החשפניות

המלצות סקס

אמנות החושניות: הצצה לעולמן של החשפניות המלצות סקס - אמנות החושניות: הצצה לעולמן של החשפניות
thatladydoctor

כששומעים את המילה "חשפניות", תמונות רבות ושונות עולות בראש. חלקם עשויים לחשוב עליהם כעל אנשים המתפרנסים מהסרת בגדיהם במועדון אפלולי, בעוד שאחרים עשויים לראות בהם טאבו ומפוקפק מבחינה מוסרית. עם זאת, חשפניות הן הרבה יותר…